Svi srednjoškolci koji pohađaju digitalnu nastavu, odnosno nastavu na daljinu, imaće besplatan internet narednih 30 dana, saopštio je u video-poruci na ličnoj Fejsbuk stranici predsednik Vlade Mađarske Viktor Orban.
To je jedna od mera pomoći porodicama sa srednjoškolcima jer je Uredbom Vlade nastava u srednjim školama obustavljena 11. novembra zbog pogoršanja epidemijske situacije sa koronavirusom.

„Molim đake da internet ne koriste za zabavu, nego da uče“, zatražio je mađarski premijer.
IZVOR:RTS

Be the first to comment