– Zakazali smo za ponedeljak u 15.00 časova da u Narodnoj skupštini Republike Srpske potpišemo ovu izjavu i da se obratimo javnosti povodom odredbi koje se ovde navode – rekao je Dodik posle sastanka povodom zauzimanja jedinstvenog stava o imovini na kojem su prisustvovali predstavnici koalicije okupljene oko SNSD-a i predstavnici SDS-a.
Predsednik Srpske je istakao da će nacrt izjave biti dostavljen predstavnicima političkih partija koje danas nisu bile prisutne na sastanku „kako bi i oni ocenili da li to valja, i da priđu zajedno celoj koaliciji“.
– Srpska je odlučna da pitanje imovine neće biti razmatrano u Predstavničkom domu parlameneta BiH jer bi to značilo da je titular imovine BiH, što nije tačno – napomenuo je Dodik.
Predsednik Srpske je dodao da će krajem iduće sedmice zakazati sednicu NSRS kako bi doneli odluku o povlačenju sudija Ustavnog suda iz Ustavnog suda BiH.
– Da legitimišemo Ustavni sud koji ionako nema nikakvog rezona da više postoji i radi. U ponedeljak ćemo se dogovoriti oko toga kada će biti zakazana sednica NSRS. Želimo da iskažemo opredeljenost Dejtonskom sporazumu, jer to je jedini način da ostane kakva takva BiH – naglasio je Dodik.
Vršilac dužnosti predsednika SDS-a Milan Miličević rekao je da su interes Srpske i državna imovina nešto najvažnije i da će dati najsnažniji odgovor iz Srpske.
– Jesmo opozicija, ali nikada nećemo biti opozicija Republici Srpskoj – poručio je Miličević.
Sastanku se nisu odazvali predstavnici PDP-a i Pokreta za pravdu i red Nebojše Vukanovića.

Be the first to comment