
Gradonačelnik Novog Sada čestitao je danas pripadnicima Jevrejske zajednice u Republici Srbiji veliki praznik Pesah.
On je na svom instagram nalogu napisao „Čestitam svim pripadnicima jevrejske zajednice praznik Pesah. Poruka Pesaha, utemeljena u ideji slobode i dostojanstva, podseća nas da je zajednica jaka onoliko koliko ume da čuva sećanje, ali i da gradi budućnost zasnovanu na uvažavanju i solidarnosti. Te vrednosti su duboko upisane u tkivo našeg grada, kao mestu u kojem se različite tradicije prožimaju, čuvaju i iznova osmišljavaju.“
Mićin je rekao da nas „Pesah podseća da je sloboda najviša vrednost i da se snaga društva ogleda u solidarnosti, slozi i zajedništvu. Želim vam da praznične dane provedete u miru, zdravlju i radosti, okruženi svojim najbližima.“
„Srećan Pesah!“, napisao je na kraju Mićin.

Be the first to comment