Svečano uručenje ključeva novoosnovanoj Fondaciji „Antun Gustav Matoš“ u prostoru na Studentskom trgu u Beogradu, koje je hrvatskoj zajednici ustupljeno na inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, biće priređeno u petak, saopštilo je Hrvatsko nacionalno veće iz Subotice.
Vlada Republike Srbije, na inicijativu predsednika Vučića, na sednici 10. septembra donela je odluku da se nepokretnost u vlasništvu Republike Srbije u Beogradu ustupa na korišćenje Nacionalnom savetu hrvatske nacionalne manjine za potrebe kancelarije Nacionalnog saveta i udruženja kulture u Beogradu.

Samo uručenje ključeva, uz izjave za medije, biće priređeno u petak u 14 sati sa manjim brojem zvaničnika, u skladu sa odredbama Vlade Srbije za suzbijanje širenja virusa Covid 19.
Fondacija „Antun Gustav Matoš“ će, po odluci Nacionalnog saveta, koordinisati aktivnostima u ovom, kako navode, veoma važnom projektu za celu hrvatsku zajednicu.
IZVOR:RTV

Be the first to comment