Na Filipinima u karantinu 27 miliona ljudi

MANILA: Više od 27 miliona ljudi u Manili i njenoj okolini ponovo je u karantinu posle uvođenja novih restriktivnih mera zbog suzbijanja korona virusa koji se na Filipinima ubrzano širi.
Foto: Foto freeimages.com

Mere su stupile na snagu noćas pošto je broj zaraženih u zemlji premašio 100.000, a lekarska udruženja pozvala predsednika Rodriga Dutertea da preduzme nešto tim povodom.

Naši zdravstveni radnici ne treba da nose teret odlučivanja ko će da živi a ko da umre, naveli su lekari u otvorenom pismu tokom vikenda upozoravajući da je zdravstveni sistem prenapregnut.

Dve velike državne bolnice u Manili zatvorene su privremeno zbog zaraze među zdravstvenim radnicima, dok neke privatne bolnice odbijaju pacijente zbog nedostatka mesta, prenosi Gardijan.

Poslednjih dana epidemija korona virusa na Filipinima ubrzano se širi i već je registrovano 106.330 slučajeva. Preminulo je preko 2.000 ljudi.

IZVOR:DNEVNIK

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*