Ostvarenje Jedna bitka za drugom osvojio Oskara za najbolji film

FOTO:PRINTSCREEN/INSTAGRAM

Film „Jedna bitka za drugom“ reditelj Pola Tomasa Andersona (Paul Thomas) osvojio je kasno večeras Oskara za najbolji film na 98. dodeli Oskara, nagrada američke Akademije filmskih umetnosti i nauka u pozorištu Dolbi u Los Anđelesu.

U toj kategoriji su bili „Bugonia“, „F1“, „Frankenstein“, „Hamnet“, „Marty Suprême“, „Tajni agent“, „Sentimentalna vrednost“, „Grešnici“ i „Train Dreams“.

Pobednički film, koji je dobio 13 nominacija, osvojio je između ostalih i Oskara za najbolju režiju, najbolju mušku sporednu ulogu i najbolji adaptirani scenario.

Džesi Bakli (Jessie Buckley) dobila je Oskara za najbolju glumicu za film „Hamnet“.

U toj kategoriji su bile nominovane Rouz Birn (Rose Byrne) za „If I Had Legs I’d Kick You“, Kejt Hadson (Kate Hudson) za „Song Sung Blues“, Rinejt Rinsvi (Renate Reinsve) za „Sentimentalnu vrednost“ i Ema Stoun (Emma Stone) za „Bugonia“.

Oskara za najboljeg glumca dobio je Majkl B. Džordan (Michael B. Jackson) za „Grešnike“.

U toj kategoriji su bili nominovani Timote Šalame (Timothee Chalamet) za „Marty Suprême“, Leonardo DiKaprio (DiCaprio) za „Jedna bitka za drugom“, – Itan Houk (Ethan Hawke) za „Blue Moon“ i Vagner Mura (Wagner Moura) za „Tajnog agenta“.

Dodelom Oskara za najbolji film završena je ovogodišnja dodela Oskara kao i sezona dodela filmskih nagrada.

IZVOR:BETA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*