
Student Miloš Pavlović rekao je na konferenciji za novinare u Pionirskom parku da su on i nekoliko njegovih drugova noćas bili meta nemilosrdnog napada. Pozvao je nadležne institucije da što pre otkriju sve koji su ih napali. Student Luka Lalošević rekao je da mu je žao što je takva slika obišla Srbiju, ali da studenti u Pionirskom parku nisu krivi za to.
Student Miloš Pavlović, koji je napadnut noćas na Novom Beogradu, u blizini Studentskog grada, izjavio je danas da je sa još nekoliko drugova bio meta organizovanog, nemilosrdnog, fašističkog napada.
„To nije bio incident, to nije bio samo napad na studente koji žele da uče, to je napad na sve ljude koji misle svojom glavom. Ovo je bio napad na sve koji se zalažu za rad, znanje, obrazovanje“, kazao je Pavlović na konferenciji za medije organizovanoj u Pionirskom parku.
Pavlović je istakao da je ono što je moglo da se vidi noćas moglo da se vidi tridesetih godina 20. veka u Beču i Minhenu.
Navodi i da mu je mnogo teško da se priseća scena od sinoć i naveo da je u kafić u blizini Studentskog grada otišao kako bi se video sa prijateljima sa kojima nije imao prilike da se vidi pet meseci.
Lončar pozvao nadležne da nađu počinioce
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da se u Beogradu prethodne noći dogodio „najgori mogući fašizam“ i pozvao institucije da identifikuju i kazne počinioce nasilja nad studentima koji žele da uče.
Lončar je rekao da su sinoć napadnuti studenti koji imaju samo jednu želju – da studiraju, a da su oni u Urgentni centar došli šokirani i, kako kaže, maltretirani, prebijani, povređeni.
„Kod momka koji je operisan na tom bubregu imamo inicijalno vidljive promene, mora da se isprati da se vidi posledica tih udaraca koje je dobio. Mali Miloš ima posekotine, po telu i po ruci. Mislim da tu psihičku tarumu nikad neće moći da zaborave“, rekao je Lončar.
„Mene je pogodila limenka posred lica. Krenuli su da nas udaraju, nokautiraju, na jednom snimku se vidi da me šestorica istovremeno udaraju, isto i Vladimira, Luku. Okupilo se stotinu njih na nas pet, ali nisu nas ućutkali, nisu nas uplašili, ni ubedili, samo smo videli šta znači za njih demokratija za koju se zalažu“, naveo je Pavlović.
Pozvao je nadležne institucije da što pre otkriju sve koji su ih napali.
„I nadamo se da ćemo se oporaviti što pre. Milutin nije mogao sada, trenutno, da bude sa nama. On je imao sa 11 godina operaciju bubrega. Tu su ga i udarili. Mora da miruje, trenutno“, dodao je Pavlović.
Student FPN-a Luka Lalošević rekao je da mu je žao, jer je takva slika obišla Srbiju, ali da studenti u Pionirskom parku nisu krivi za to.
Istakao je da su studenti koji se protive blokadama pozivali na dijalog i da čak i posle ovog incidenta taj poziv stoji.
Student Vladimir Balać ocenio je da je sinoćni napad strašan i da su „studenti sinoć krvnički udarani i gađani limenkama“.
Ana Brnabić obišla studente
Predsednica Skupštine Ana Brnabić posetila je u Pionirskom parku studente kako bi im zahvalila na borbi i istakla da su oni ti koji su stali u odbranu Srbije, vladavine prava, Ustava Srbije, ljudskih prava.
Poručila je da je država završila sa povlačenjem i da se više neće povlačiti ni za milimetar pred onima koji su hteli da ubiju našu decu, kao i da će svi napadači biti privedeni i procesuirani.
IZVOR:RTS

Be the first to comment