Preminuo pevač narodne muzike Halid Bešlić

Izvor: YouTube/RTS najlepše narodne pesme (screenshot)
SARAJEVO –

Pevač narodne muzike Halid Bešlić (1953-2025) preminuo je danas u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, gde je usled teške bolesti boravio već duže vreme, javljaju mediji.

Bešlić je u Jugoslaviji u kasnije uživao veliku popularnost zahvaljujući pesmama poput „Neću, neću dijamante“, Budi uvijek sretna“, „Sjećam se“, „Hej, zoro, ne svani“ i „Eh, kad bi ti“, kao i zahvaljujući izvedbi pesme „Miljacka“.

Rođen u selu Knežina kod Sokolca, Bešlić je pekao pevački zanat sedamdesetih u restoranima u Sarajevu, objavivši nekoliko singlova pre debija „Sijedi starac“ (1981). Izdao je tokom višedecenijske karijere 18 albuma i oko 200 pesama.

Dodik: Otišao je dobar čovek koji se za života upisao u legende

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik oprostio se od legende narodne muzike Halida Bešlića, porukom da je otišao dobar čovek, koji je pesmom spajao ljude.

„S tugom sam primio vest o smrti Halida Bešlića, čoveka koji se za života upisao u legende“, napisao je Dodik na platformi Iks i dodao:

„Otišao je dobar čovek, umetnik iz naroda, koji je pesmom spajao ljude. Porodici iskreno saučešće. Počivaj u miru, Halide“.

Dačić povodom smrti Halida Bešlića: Njegovo odsustvo ostavlja prazninu

Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić uputio je danas saučešće porodici i prijateljima povodom smrti Halida Bešlića i naglasio da je sa neizmernom tugom primio vest o smrti dragog prijatelja, velikog umetnika i čoveka izuzetnog srca.

„Halid je svojim glasom, pesmama i neiscrpnom energijom ostavio neizbrisiv trag kako u svetu muzike i umetnosti, tako i u srcima svih onih koji su kroz njegova dela nalazili utehu, nadu i radost. Njegova muzika je spajala ljude, lečila duše i donosila radost u najtežim trenucima. Svi koji smo imali čast da ga poznajemo, znamo da je bio veliki, skroman čovek i izuzetan prijatelj“, istakao je Dačić, navodi se u saopštenju MUP-a

Dodao je da za njega lično Bešlić nije bio samo umetnik kojeg je duboko poštovao, već i prijatelj sa kojim je delio mnoge lepe trenutke.

„Kroz druženje znali smo da zajedno zapevamo njegove pesme koje su decenijama osvajale srca naroda. Njegovo odsustvo ostavlja prazninu koja se ne može nadoknaditi, ali sećanje na njega i njegovu muziku zauvek će živeti u našim srcima

Porodici, prijateljima i svima koji su voleli Halida, upućujem svoje najdublje saučešće. Neka mu duša počiva u miru, a za nas uteha bude u svemu što nam je ostavio, pesmama, radosti i ljubavi koju je delio bez mere. Halide, hvala ti za sve. Nedostajaćeš nam“, navodi se u saučešću Dačića.

 

 

 

IZVOR:RTV

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*