Srpske firme će obnavljati kuće kod Gline

Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić najavio je da će oko Božića u Beogradu biti organizovan sastanak sa građevinskim kompanijama i da će ih pozvati da pomognu u obnavljanju kuća porušenih u zemljotresu u Majskoj Poljani kod Gline.
Selo Majske Poljane kod Gline - Foto: RTRS

Selo Majske Poljane kod GlineFoto: RTRS

Ovom sastanku će prisustvovati i predstavnici Privredne komore Srbije i mitropolit zagrebačko-ljubljanski Porfirije s kojim je, kako je Vesić naveo, razgovarao o situaciji u mestima u Hrvatskoj pogođenim razornim zemljotresom.

– Mi ćemo preuzeti obavezu da sa tim građevinskim kompanijama krenemo u obnovu kuća, prvo u selu Majska Poljana koje je najviše stradalo od zemljotresa. Oko Božića ćemo organizovati sastanak sa kompanijama i zamoliti ih da svaka obnovi po jednu-dve kuće – rekao je Vesić.

On je rekao da je Grad Beograd uplatio 100.000 evra na račun mitropolije zagrebačko-ljubljanske za nabavku mobilnih jedinica za stanovnike sela oko Petrinje koji su ostali bez krova nad glavom i koji spavaju u automoblima.

Dodao je da će biti objavljen broj žiro računa mitropolije i apelovao na sve koji mogu da uplate novac za obnovu kuća i nabavku mobilnih jedinica.

– Jedna mobilna jedinica košta oko 3.300 evra, molim sve kompanije koje mogu da se uključe i pruže pomoć – poručio je Vesić.

 

IZVOR:TANJUG

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*