U poslednja 24 sata u Valjevu 48 novozaraženih

Pixabay
VALJEVO –

U poslednja 24 sata u Valjevu je potvrđeno 48 novih slučajeva virusa korona, čime je od početka epidemije do danas u tom gradu zabeleženo ukupno 709 zaraženih, od čega od 17. juna 513.

Pixabay

Kako je navedeno na sajtu Grada, a saopštio Krizni štab Valjeva, zaraženi su prosečne starosti 45 godina.

Na kućnom lečenju se nalazi 392 osobe, dok se u bolnici leči 27, a u prijemno urgentnom centru Opšte bolnice Valjevo pregledano je 91 sumnjivih i verovatnih slučajeva na COVID – 19 , od kojih je osam hospitalizovano.

Trenutno je hospitalizovano ukupno 93 pacijenta sa sumnjom na COVID 19 i laboratorijski potvrđena i to na infektivnom 43 i pulmologiji 50.

Broj zaraženih radnika u zdravstvenim ustanovama od 1. juna do 20. jula je 23, a 16 je u kućnoj izolaciji zbog kontakta sa pozitivnim licem, dok su dve osobe izlečene.

Od početka epidemije preminula je 21 osoba. U poslednja 24 časa, u ostalim opštinama Kolubarskog okruga laboratorijski je potvrđeno 13 novih slučajeva pozitivnih na virus koronu i to u Lajkovcu jedan, Mionici dva, Ubu tri i Ljigu sedam.

IZVOR:RTV

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*