U Zagrebu protest protivnika kovid potvrda

epa09440275 Green Pass vaccine passports of passengers departing from the Central railway station are checked, in Naples, southern Italy, 01 September 2021. Starting from today Italy's Green Pass vaccine passport is obligatory for long-distance trains, domestic air flights and schools amid widespread grumblings. Trade unions came out against the anti-Green Pass protest movement on 31 August, saying they were firmly against trains being blocked by anti-vax passengers who did not have the passport on them. EPA-EFE/CIRO FUSCO
ZAGREB –

Ispred KBC Zagreb jutros se okupilo oko 30 zaposlenih koji nemaju kovid potvrdu, koja im je od danas potrebna za ulazak na radno mesto, a ne žele ni da se testiraju.

Reč je uglavnom o medicinskim sestrama i tehničarima, među okupljenima nema lekara, prenosi portal Index.

kovid, korona, sertifikat, potvrda, o, vakcinaciji, bar, kod

Izvor: EPA-EFE (Ciro Fusco)

Oni nisu dozvolili ministru zdravlja Viliju Berošu da se obrati novinarima ispred zgrade bolnice, pa se on obraća u zgradi KBC Zagreb.

Hrvatska od danas zahteva od svih zaposlenih u zdravstvenom sistemu i ustanovama socijalne nege da pokažu kovid-19 propusnicu, kao i posetioci i pratnja pacijenata.

Beroš pita ko je protiv bezbednosti zdravstvenog sistema

Ministar zdravlja Vili Beroš, koji je jutros dočekan zvižducima i povicima „izdaja“ zdravstvenih radnika, koji protestuju protiv uvođenja obaveznih kovid potvrda za zdravstvene radnike, izjavio je da su asimptomatski bolesnici opasnost za zdravstveni sustav i da su mere uvedene da bi se sprečio ulazak virusa u zdravstveni sistem.

On je upitao ko je protiv bezbednosti zdravstvenog sistema i poručio da je to imperativ države.

“Ovo nije maksimalna sigurnost, ali je optimalna u ovom trenutku. Konačno, ove mere nisu rezultat mog rada, rezultat su rada struke, struka je dala preporuke, a iskustvo u Evropi to opravdava. Pre donošenja mere su izvršene konsultacije sa stručnjacima i oni smatraju da je zaštita zdravlja iznad svega”, rekao je ministar, preneli su hrvatski mediji.

Ministar ja kazao da se lično izborio da testiranja zaposlenih u bolnicama i socijalnoj zaštiti budu besplatna i da će tako biti do kraja godine.

Direktor KBC-a Zagreb, Ante Ćorušić tvrdi da jedan deo učesnika protesta nema veze sa tom medicinskom ustanovom.

“Ako se upoređujemo s drugim državama, još smo i blagi. Ne vidim razloga ovolikom buntu”, rekao je Ćorušić.

 

 

IZVOR:RTV

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*