U Kliničkom centru Vojvodine od jutros se nalaze 422 pacijenta koja su obolela od kovida-19.
.jpg)
Foto: Marija Erdelji
Na 11 klinika KCV-a danas se tako leči rekordan broj pacijenata i ima ih 18 više nego dan ranije. Na respiratorima je 25 pacijenata, što je dva manje nego dan ranije.
U Vojnoj bolnici na lečenju je 29 pacijenata, što je tri manje nego u četvrtak.
Iz KCV-a nisu saopštili da li je bilo preminulih pacijenata, kao ni podatke o broju primljenih i otpuštenih, što ne čine mesecima unazad.
Dodajmo i da se u Dečijoj bolnici, po podacima od četvrtka, leči devetoro dece.
Očekuje se da tokom vikenda proradi privremena bolnica na Novosadskom sajmu, kako bi se tu smeštali lakši slučajevi.

Be the first to comment