Neverovatan preokret Srbije za trijumf nad Crnom Gorom!

GRANOLJERS –

Rukometna reprezentacija Srbije upisala je pobedu u prvom meču druge faze Svetskog prvenstva u Španiji, pošto je, nakon preokreta, savladala Crnu Goru sa 27:25.

Reprezentacija Srbije došla je do treće pobede na Svetskom prvenstvu, u četvrtoj utakmici na turniru.

rukometasice6565

Izvor: RSS

Nije izgledalo sjajno na početku meča, pošto su Crnogorke došle rano do prednosti, a onda održavale razliku veći deo meča.

Srbija je kaskala, uvek je bilo dva ili tri gola razlike, a Crna Gora je na poluvreme otišla sa četiri gola prednosti – 18:14.

Odbrana Crne Gore je bila čvrsta i organizovana, a rukometašice Srbije nisu iskoristile i nekoliko zicera u prvom delu igre.

Međutim, posle odmora, potpuno drugačija slika.

Srbija je zategla „odbranu“, a onda strpljivo i polako sustizala prednost protivnika.

Do prvog vođstva na meču, Srbija je došla u 54. minutu meča, kada je povela sa 25:24, što nije ispuštala do kraja meča.

Sedmerci: Srbija 3 (3), Crna Gora 4 (4)   Igrač manje: Srbija 2 minuta, Crna Gora 12 minuta.

Srbija: Risović (9 odbrana), Graovac (1 odbrana), J. Agbaba, M. Agbaba, Graovac 1, Janjušević 4, Jovović, Kocić, Kojić, Kovačević, Liščević 2, Lovrić 2, Mitrović, Petrović, Radojević 8, Risović, Stamenić 3, Stoiljković 7.

Crna Gora: Rajčić (10 odbrana), Ašanin , Babović, Brnović 2, Čorović, Grbić 4, Marović, Mugoša, Pavićević 5, Pletikosić 2, Popović, Premović 4, Radičević 8, Ramusović, Ujkić, Vukčević. (Kraj) is