Pored novih mera Vlade Srbije radi sprečavanja širenja virusa korona, donete su i posebne mere u Novom Sadu koje se tiču gradskog javnog prevoza. Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević rekao je da je od danas limitiran broj putnika, postoje pravila oko ulaska i izlaska iz vozila, kao i da svaki autobus GSP-a mora da ima kovid redare.
Produžava se zabrana privrednih, sportskih i kulturnih manifestacija i okupljanja do 7.decembra, kaže gradonačelnik i dodaje da se nada da će se u narednim danima videti rezultati mera, kao i da će se zaustaviti trend novozaraženih. On napominje da je strahovit pritisak na bolnice i kovid abmulante, gde se prosečno obavi oko 700 pregleda dnevno.

Vučević ističe da je kucnuo poslednji čas da svi shvate ozbiljnost situacije.

Be the first to comment