Zdrastveni sistem u Vojvodini prenapregnut, sve manje mesta u bolnicama

NOVI SAD –

Polovina od testiranih i pozitivnih na koronavirus u Vojvodini dolazi iz Novog Sada a među najugroženijim gradovima u pokrajini je i Zrenjanin gde su već dve bolnice pune. Popunjavaju se i kapaciteti u banji Melenci koja je ušla u kovid sistem.

Pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković kaže da vesti nisu dobre i da je 1.400 ljudi na lečenju u bolnicama.

zoran, gojkovic

RTV (Jaroslav Pap)

„Samo za jedan dan registrovana su nova 1.557 slučaja što je broj koji smo imali ranije za dva dana. Situacija je alarmantna jer je i broj zdrastvenih radnka koji su oboleli sve veći i sada ih je 750 obolelih. Mesta u bolnicama je sve manje a novi kapaciteti se iscrpljuju. Molimo građane da poštuju mere, da se čuvaju“, istakao je Gojković.

 

IZVOR:RTV

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*