Uhapšen direktor Gerontološkog centra u Nišu, zaraženo 139 ljudi

МУП Србије

NIŠ –

Policijska uprava u Nišu potvrdila je danas da je uhapšen direktor Gerontološkog centra u tom gradu u kojem je zaraženo 135 korisnika usluga i četvoro zaposlenih.

Kako je navedeno u saopštenju PU Niš, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, u saradnji sa Bezbednosno- informativnom agencijom i Višim javnim tužilaštvom u tom gradu, uhapsili su osobu sa inicijalima M.S. iz Niša zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo protiv zdravlja ljudi u vezi sa krivičnim delom prenošenje zarazne bolesti.

MUP Srbije

Sumnja se da on, kao ovlašćeno lice Gerontološkog centra u Nišu, nije preduzeo sve neophodne mere i radnje kako bi sprečio širenje zarazne bolesti COVID-19, usled čega je u toj ustanovi zaraženo 135 korisnika usluga i četvoro zaposlenih.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Višem javnom tužilaštvu u Nišu.

IZVOR:RTV

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*