Vojnici će od danas pomagati zdravstvenim radnicima u 93 bolnice u Mađarskoj, kako bi se obezbedilo poštovanje restriktivne mere, saopštilo je ministarstvo odbrane.

Foto: Pixabay
„Vojnici neće izvršasvati zadatke koji se tiču lečenja pacijenata, ali će raditi fizikalije i logistiku, a takođe će im biti povereno da mere temperaturu obolelima. Njihov glavni zadatak je da olakšaju posao medicinskim radnicima“, rekao je Tibor Benko, visoki oficir mađarske vojske i vladin zvaničnik, prenela je agencija MTI njegovu izjavu za M1.
Mađarska vojska je učestvovala u dezinfekciji obrazovnih ustanova tokom jeseni, a armija je pozvana da izvrši zadatke u još nekim institucijama, dodao je Benko.
Vojska se takođe koristi na graničnim prelazima, kako bi obezbedila humanitarne koridore.

Be the first to comment